Jak dbać o kasę fiskalną

Jak dbać o kasę fiskalną

Jak dbać o kasę fiskalną

Kasa fiskalna powinna być najbardziej niezawodnym elementem sklepu, firmy. Gdy nie działa kasa zgodnie z prawem nie może być prowadzona sprzedaż klientom indywidualnym. W związku z tym mamy dla was kilka wskazówek jak zadbać o kasę i wydłużyć jej żywotność.

Awaria akumulatora

Awaria akumulatora jest najczęstszą przyczyną wyłączenia z użytku kasy fiskalnej. W nowych kasach typu np. Elzab K10 zainstalowany jest akumulator litowo-jonowy (li-Ion). Wielu starszych użytkowników pamięta coś takiego jak formowanie akumulatora, czyli rozładowywanie go od 100% do 0% i ponowne ładowanie do 100%. W przypadku akumulatorów Li-Ion i Li-Po jest to zły nawyk, który miał rację bytu w zamierzchłych czasach ponieważ powyższe akumulatory nie mają efektu pamięci i są odporne na regularne doładowywanie. My polecamy ładować baterię w zakresie 20%-80%, dzięki temu akumulator będzie ładowany w optymalnym dla siebie zakresie i wydłuży to jego żywotność.

Kasa cały czas podłączona do prądu

Zdania są podzielone w tym temacie, jeśli nie jest to problemem zalecamy podłączać kasę do ładowania w okolicach 20-30% baterii ale zdarzają się sytuacje gdy przedsiębiorcy bardziej niż na długim trzymaniu baterii zależy na np. pewności, że kasa jest cały czas naładowana. Gdy kasa jest naładowana i nadal połączona z zasilaczem moduł zarządzający ładowaniem przekierowuje prąd z ładowarki bezpośrednio do zasilania urządzenia pozostawiając baterię naładowaną w 100%, taki poziom naładowania nie jest polecany do przechowywania akumulatora w związku z czym jego żywotność z czasem może maleć. Podsumowując, jeśli jest taka konieczność, można zostawić kasę podłączoną do zasilania ale rekomendujemy mimo wszystko doładowywać niż zostawiać podłączoną.

UWAGA! NA SEZON BURZOWY!

Podczas sezonu burzowego istnieje ryzyko, że podczas wyłądowań nasza kasa może zostać uszkodzona w związku z tym polecamy odłączyć kasy od zasilania, szczególnie na noc!

Kasa Rezerwowa, jak dbać/ładować

Kasa Rezerwowa jest kasą, która z założenia leży i czeka na czarną godzinę czyli na moment w którym Kasa Główna odmowi posłuszeństwa. Sytuacja mogła by być skrajnie niekorzystna dla przedsiębiorcy gdyby okazało się, że również Kasa Rezerwowa nie jest sprawna w związku z tym polecamy minimum raz w miesiącu podłączyć kasę do ładowania i po naładowaniu ponownie schować ją do miejsca przechowywania. Takie miejsce musi być niezawilgocone i niezapylone dodatkowo polecamy trzymać kasę w pudełku dostarczonym przez producenta razem z kasą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl