Podłączenie kas Farex do WiFi


Modem Wi-Fi

Każda kasa Farex ONline z linii PRO (zarówno wersja LAN, jak i LAN+GSM), której program pracy kasy został po zafiskalizowaniu zdalnie zaktualizowany do wersji wyższej niż 00.47, obsługuje komunikację Wi-Fi. Aby kasa mogła komunikować się z Internetem za pomocą bezprzewodowego połączenia Wi-Fi, należy podłączyć modem Wi-Fi do złącza USB kasy. Dla poprawnej komunikacji zaleca się użycie modemu TP-Link TL-WN725N (ver.3), dla którego EDATA Polska gwarantuje poprawność działania z kasami Farex PRO 300 / PRO 600.
  • PRAWIDŁOWA KOMUNIKACJA

    jednostajna ikona informuje o poprawnym połączeniu z siecią Wi-Fi, a ilość widocznych kresek reprezentuje siłę sygnału
  • NAWIĄZYWANIE POŁĄCZENIA

    animowana ikona informuje o wyszukiwaniu sieci i nawiązywaniu połączenia
  • BRAK POŁĄCZENIA

    modem Wi-Fi nie nawiązał połączenia z siecią – brak zapamiętanej sieci lub nieprawidłowe hasło
 

Instalacja modułu Wi-Fi

Modem Wi-Fi należy zainstalować w gnieździe USB (typ A), znajdującym się na panelu złącz z tyłu obudowy, opisanym jako „USB”. Gdy kasa wykryje podłączony modem Wi-Fi, na wyświetlaczu głównym pojawi się ikona informująca o statusie połączenia. Podczas pierwszego połączenia z siecią bezprzewodową należy wyszukać nazwę żądanej sieci i wprowadzić jej hasło. Po uzyskaniu poprawnego połączenia kasa zapamięta wprowadzone hasło, co pozwoli na automatyczne łączenie się z siecią, gdy ta będzie dostępna.

Łączenie z siecią

Procedura łączenia się z siecią Wi-Fi wymagana jest tylko przy pierwszym połączeniu z daną siecią bezprzewodową. Po uzyskaniu poprawnego połączenia kasa zapamięta nazwę sieci oraz wprowadzone dla niej hasło. Po takiej operacji połączenie będzie nawiązywane automatycznie, jeśli zapamiętana sieć będzie dostępna. Kasy PRO umożliwiają zapamiętanie trzech ostatnio używanych sieci Wi-Fi. Dzięki temu nie jest konieczne ponowne wprowadzanie haseł, gdy nawiązujemy połączenia naprzemiennie z kilkoma sieciami, a jedynie wybranie właściwej sieci przez użytkownika.

Należy przejść do ustawień połączenia bezprzewodowego:
- MENU -> 3 USTAWIENIA ->16 POŁĄCZENIE BEZPRZEWODOWE
- modem Wi-Fi wyszuka wszystkie dostępne sieci bezprzewodowe
- po wybraniu żądanej sieci należy wprowadzić jej hasło
- gdy połączenie zostanie nawiązane, kasa wyświetli komunikat „POŁĄCZONY”

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl