WSPÓŁPRACA MODUŁU ROZSZERZEŃ Z KASAMI ELZAB ZE ZŁĄCZEM EXT - DRUKARKĄ EVE-002

WSPÓŁPRACA MODUŁU ROZSZERZEŃ Z KASAMI ELZAB ZE ZŁĄCZEM EXT - DRUKARKA ZAMÓWIEŃ

 UWAGA: Współpraca z drukarką EVE-002 możliwa jest z modułem rozszerzeń na którym znajduje się najnowszy firmware v2. Opis aktualizacji do wersji firmware2 znajduje się stronie elzabu. Wersję firmware można sprawdzić po połączeniu modułu rozszerzeń za pomocą sieci LAN z komputerem, wpisując w oknie przeglądarki numer IP modułu (domyślny 10.0.0.1). Komputer z którego dokonujemy połączenia również powinien mieć nr IP z zakresu 10.0.0.x Jeżeli w zakładce Moduł rozszerzeń istniej możliwość wyboru drukarki EVE, wówczas posiadamy właściwy firmware.

  • Moduł rozszerzeń łączymy kablem RJ12 znajdującym się na wyposażeniu moduły do kasy posiadające gniazdo EXT (Jota E, Alfa MAX/MAX E, Delta MAX/MAX E).
  • Drukarkę EVE-002 należy podłączyć do modułu rozszerzeń za pomocą typowego przewodu Kabel "komputer-switch" - kabel prosty oraz przejściówki "Przejściówka Kasa RS/UTP Nr rys: A3300000"
  • Drukarka Eve powinna mieć ustawioną prędkość transmisji na 19200, None, 8, 1 (są to parametry domyślne)

Aby sprawdzić aktualne ustawienia drukarki należy przeprowadzić autotest drukarki. Trzymając przycisk wysuwu papieru włączamy drukarkę. Przycisk wysuwu papieru trzymamy do momentu wygaszenia środkowej diody na drukarce.

 

  • Na kasie fiskalnej należy uaktywnić opcję DRUKARKA ZAMÓWIEŃ (Funkcje Kierownika - Ustawienia -Ustawienia paragonu - Drukarka zamówień)
  • Przykładowy wydruk paragonu na kasie Jota E oraz wydruku uzyskanego na drukarce ELZAB EVE:

 

Natychmiast po zamknięciu paragonu drukarka drukuje zamówienia dań. Rozpoznawanie dań od pozostałych produktów polega na przydzieleniu daniom grupy towarowej z numerami od 1 do 8 oraz od 51 do 99 na kasie fiskalnej.

Moduł rozszerzeń posiada bufor na maksymalnie 18 jedno pozycyjnych zamówień. W przypadku braku papieru w drukarce, podniesienia głowicy drukarki, itp. moduł gromadzi dane do wydruku, aż do wyczerpania miejsca w swojej pamięci. Kolejne dane są tracone. Aby wznowić wydruk należy na drukarce nacisnąć przycisk ENTER. Błędy drukarki sygnalizowane są miganiem diody DRUKARKA i świeceniem diody BŁĄD.

Numery zamówień na paragonach i wydrukach zamówień są drukowane z zakresu 1-99 w przypadku wystawienia większej ilości paragonów w tej samej dobie, licznik zamówień zaczyna zliczać od nowa czyli od cyfry nr 1. Jeżeli na kasie zostanie wydrukowany raport dobowy wówczas automatycznie licznik zamówień ustawia się na cyfrę 1.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl