WSPÓŁPRACA MODUŁU ROZSZERZEŃ Z KASAMI ELZAB ZE ZŁĄCZEM EXT - DRUKARKĄ ELZAB KUCHTA

WSPÓŁPRACA MODUŁU ROZSZERZEŃ Z KASAMI ELZAB ZE ZŁĄCZEM EXT - DRUKARKA ZAMÓWIEŃ

 

INFORMACJA OGÓLNA

Moduł rozszerzeń współpracuje z drukarkami Talos i Kuchta, dodatkowo w wersji 2 programu modułu rozszerzeń może współpracować z drukarką EVE-002. Podłączenie drukarki zamówień do modułu rozszerzeń daje następujące korzyści:

- bufor pozycji paragonowych jest nadal dostępny dla aplikacji sprzedaży.
- "złącze PC" kasy jest wolne, a tym samym kasa może komunikować się z komputerem w każdej 
  chwili, taka sytuacja była niemożliwa w przypadku podłączenia drukarki Kuchta 
  w tradycyjny sposób czyli wprost do "złącza PC" kasy.
- otrzymujemy czytelny wydruk z numeracją ZAMÓWIEŃ.
- zestaw kasa ze złączem EXT z drukarką zamówień ELZAB KUCHTA może pracować nawet przy zaniku 
  zasilania (moduł rozszerzeń zasilany jest bezpośrednio z wyjścia EXT).

WSPÓŁPRACA MODUŁU ROZSZERZEŃ Z DRUKARKĄ ELZAB KUCHTA

UWAGA: Jeżeli moduł rozszerzeń posiada firmware w wersji 1, wówczas nie ma potrzeby konfiguracji modułu dla drukarki Kuchta, jeżeli moduł rozszerzeń posiada firmware w wersji 2, należy ustawić w opcjach modułu drukarkę Kuchta S. Wersję firmware można sprawdzić po połączeniu modułu rozszerzeń za pomocą sieci LAN z komputerem, wpisując w oknie przeglądarki numer IP modułu (domyślny 10.0.0.1). Komputer z którego dokonujemy połączenia również powinien mieć nr IP z zakresu 10.0.0.x Jeżeli w zakładce Moduł rozszerzeń istniej możliwość wyboru drukarki EVE i drukarki Kuchta S wówczas posiadamy firmware w wersji 2, jak poniżej.

  • Moduł rozszerzeń łączymy kablem RJ12 znajdującym się na wyposażeniu moduły do kasy posiadające gniazdo EXT (Jota E, Alfa MAX/MAX E, Delta MAX/MAX E).
  • Drukarkę Kuchta należy podłączyć do modułu rozszerzeń za pomocą przewodu o następującym schemacie:

 

  • Na kasie fiskalnej należy uaktywnić opcję DRUKARKA ZAMÓWIEŃ (Funkcje Kierownika - Ustawienia -Ustawienia paragonu - Drukarka zamówień)
  • Przykładowy wydruk paragonu na kasie Jota E oraz wydruku uzyskanego na drukarce ELZAB Kuchta:

Natychmiast po zamknięciu paragonu drukarka drukuje zamówienia dań. Rozpoznawanie dań od pozostałych produktów polega na przydzieleniu daniom grupy towarowej z numerami od 1 do 8 oraz od 51 do 99 na kasie fiskalnej.

Moduł rozszerzeń posiada bufor na maksymalnie 18 jedno pozycyjnych zamówień. W przypadku braku papieru w drukarce, podniesienia głowicy drukarki, itp. moduł gromadzi dane do wydruku, aż do wyczerpania miejsca w swojej pamięci. Kolejne dane są tracone. Aby wznowić wydruk należy na drukarce nacisnąć przycisk ENTER. Błędy drukarki sygnalizowane są miganiem diody DRUKARKA i świeceniem diody BŁĄD.

Numery zamówień na paragonach i wydrukach zamówień są drukowane z zakresu 1-99 w przypadku wystawienia większej ilości paragonów w tej samej dobie, licznik zamówień zaczyna zliczać od nowa czyli od cyfry nr 1. Jeżeli na kasie zostanie wydrukowany raport dobowy wówczas automatycznie licznik zamówień ustawia się na cyfrę 1.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl