SEMI PLUS – kopia papierowa

SEMI PLUS – kopia papierowa

SEMI PLUS – kopia papierowa

     Miło nam poinformować Państwa, że wprowadzany na polski rynek nową kasę fisklną SEMI PLUS w wersji z kopią papierową. W kasie tej zastosowano system menu z kasy SEMI E.KO (DP-25). Struktura menu została tak zbudowana, aby wyszukanie poszczególnuch funkcji było intuicyjne, nawet dla osób mających poraz pierwszy styczność z kasami DATECS.

     Kasa SEMI PLUS jest wypsażona w duży wyświetlacz operatora w kolorze niebieskim, którego dodatkowym atutem jest podświetlenie. Sprawia to, że wyświetlane komunikaty na wyświetlaczu są czytelne nawet z większych odległosci.

     Kasa posiada sześć klawiszy szybkiej sprzedaży, które mogą poracować na dwóch poziomach co pozwala przypisać do tych klawiszy dwanaście dowolnych artykułów z bazy PLU. Funkcję tą stosuje się zazwyczaj dla artykułów o dużej rotacji co znacznie skaraca proces wystawiania paragonu. Kolejną funkcją, która ma za zadanie usprawnić pracę kasjera jest możliwość dołączenia opakowania do wybranego artykułu. Oznacza to, że w momencie sprzedaży artykułu z dołączonym opakowaniem kasa aumatycznie sprzeda również opakowanie zwrotne.

     Nowością w kasach z serii PLUS jest możliwość regulacji siły zwijania rolki kontrolnej poprzez funkcję REGULACJA SILNIKA. Umożliwia ona na dostosowanie siły naciągu do potrzeb użytkownika oraz stosowanych rolek papieru. W kasie zastosowano mechanizm drukujący firmy EPSON M-T173H. Zaletą tego mechnizmu jest system wrzutowy, który eliminuje podczas zakładania papieru konieczność przekładania jego końca w szczelinach drukarki. W tego typu rozwiązaniu papier należy wrzucić do komory papieru, następnie wyciągnąć około dziesięciu centymetrów poza obudowę i zamknąć mechanizm drukujący. Po wykonaniu takiej operacji kasa jest gotowa do pracy.

     Trzy porty RS-232 umożliwiają podłączenie do kasy czytnika, wagi i komputera. Podczas podłączania czytnika na złączu BCR należy pamiętać, aby parametry portu ustawić na złączu COM2. W takim przypadku COM2 musi pozostać nieużywany. Dodatkowo kasa została wyposażona w moduł Bluetooth (opcja), który umożliwia komunikację kasy z komputerem lub czynikiem kodów kreskowych.

     Zastosowany moduł Bluetooth posiada zasięg do 10 m. Zasięg ten jest uzalezniony od środowiska, w którym pracuje kasa. W otwartej przestrzeni zasięg ten będzie większy, natomiast w grubych murach żelbetowych zasięg ten zmaleje. Jednocześnie zasięg modułu Bluetooth kasy jest również uzależniony od modułu Bluetooth zastosowanego w urządzeniu, które zostało sparowane z kasą. Dla kasy SEMI E.KO (nazwa marketingowa) nazwa urzędowa to DP-25 natomiast w przypadku kasy SEMI PLUS nazwa marketingowa i urzędowa to SEMI PLUS i tak należy kasę zgłaszać do Urzędu Skarbowego.

     Polecamy inne kasy fiskalne Datecs.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl