Już jest dostępna, nowa wersja oprogramowania dla KAS KOS_ON - część druga

Już jest dostępna, nowa wersja oprogramowania dla KAS KOS_ON - część druga

Różnice między wersją 001 i 002 programu pracy kasy ACLAS Kos_ON - część druga

Cześć pierwsza dostępna pod tym linkiem.

3.3 Ustawienie parametrów fabrycznych opisane jest w punkcie 3.8.4.7 Instrukcji Obsługi i Programowania ACLAS Kos_ON.

3.8.4.5 03080407 PRZYWRÓCENIE FABRYCZNYCH
Po wybraniu MENU03080407 PRZYWRÓCENIE FABRYCZNYCH ustawione zostaną parametry fabryczne.

3.4 Programowanie komunikacji z terminalem płatniczym za pomocą programu AclasECR.

Programowanie komunikacji z terminalem płatniczym możliwe jest w programie AclasECR od wersji 1.171.

3.5 Lista agentów rozliczeniowych używających terminale płatnicze współpracujące z kasą ACLAS Kos_ON.

4.Ustawienia sieciowe

W MENU 0317 USTAWIENIA SIECIOWE dodano kilka dodatkowych parametrów związanych z wyświetlaniem MAC adresu kasy podłączonej do sieci LAN lub WiFi.
Zmiana opisana jest w punktach 3.17.6-3.17.8 Instrukcji Obsługi i Programowania ACLAS Kos_ON.

USTAWIENIA SIECIOWE KASY

Funkcja ta umożliwia ustawianie parametrów komunikacyjnych kasy ACLAS Kos_ON.
Kasa wyświetli listę funkcji dostępnych w tym pod-menu (w zależności od wybranego typu komunikacji niektóre pozycje nie będą wyświetlone):

     01 TYP POŁĄCZENIA
     02 USTAWIENIE ETHERNET
     03 USTAWIENIA WIFI
     04 USTAWIENIA GSM
     05 SPRAWDZANIE POŁĄCZENIA
     06 MAC ADRES KARTY SIECIOWEJ (WiFi)
     07 MAC ADRES KARTY SIECIOWEJ (LAN)
     08 PING

     MAC ADRES KARTY SIECIOWEJ WIFI (MENU031706)

Po wybraniu tej funkcji kasa wyświetli MAC adres karty WiFi. Jeżeli nie wyświetli się poprawny adres MAC należy przełączyć na TYP POŁĄCZENIA LAN i powrócić to TYPU POŁĄCZENIA WiFi, sprawdzając adres MAC ponownie.

     MAC ADRES KARTY SIECIOWEJ EHTERNET (MENU0317070)

Po wybraniu tej funkcji kasa wyświetli MAC adres karty LAN (Ethernet).

     PING (MENU031708)

Po wybraniu tej funkcji kasa wyświetli: "WPISZ IP". Należy wpisać adres IP, do którego połączenie chcemy przetestować. Następnie wyświetli się

"Wysłane:1…2…3…
Odebrane:1…2…3..."

jeżeli kasa nawiązała połączenie lub:

"Wysłane:1…2…3…
Odebrane:0"

jeżeli nie nawiązała połączenia z wybranym adresem IP.

5.Test Serwerów

W MENU 0318 TEST SERWERÓW zmieniono komunikat o poprawnym nawiązaniu połączenia z danym serwerem z „204 NO CONTENT” na „KOMUNIKACJA OK”. Ponadto rozszerzono funkcjonalność MENU03180104 WYŚLIJ DANE. Zmiany opisane są w punkcie 3.18 Instrukcji Obsługi i Programowania ACLAS Kos_ON.

5.1 Zmiana komunikatu „204 NO CONTENT” na „KOMUNIKACJA OK”.

5.2 Rozszerzenie funkcji WYŚLIJ DANE.

Wybierając MENU03180104 WYŚLIJ DANE kasa wyśle nowe dane do serwera repozytorium. Najpierw wyświetli się informacja o ostatnim JPKID zarejestrowanym na kasie (JPKID = kolejny numer zdarzenia lub wydruku zarejestrowany na kasie) oraz o liczbie JPKID pozostałych jeszcze do wysłania do repozytorium:

"OST.JPKID:62
DO WYSŁANIA:16"

Następnie, po naciśnięciu klawisza "enter", wyświetli się:

"WYŚLIJ DANE
POTWIERDŹ 1-T/0-N"

Wybierając „1” i zatwierdzając klawiszem "enter" kasa zacznie łączyć się z repozytorium i rozpocznie wysyłkę zaległych danych.

UWAGA:
Po włączeniu kasy, w przypadku nie wysłania danych zgodnie z harmonogramem, na wyświetlaczu pojawi się komunikat: DANE NIE WYSŁANE. Po jego wygaszeniu komunikat zostanie zastąpiony ikonką koperty wyświetlaną w prawej części pierwszej linii wyświetlacza.
Komunikat jak i ikonka nie blokują sprzedaży i innych operacji. Ikonka koperty będzie wyświetlana do momentu aż dane zostaną wysłane do repozytorium.

Pojawienie się tego komunikatu oznacza to, że przekroczony został termin ustalony harmonogramem wysłanym z repozytorium a kasa nie potrafiła wysłać zaległych danych. Kasa będzie informować w ten sposób użytkownika o konieczności podłączenia kasy do sieci i umożliwienia wysłania danych. Kasa ponawia próby transmisji zgodnie z harmonogramem otrzymanym z repozytorium ale nie rzadziej niż co 2 godziny.
Przy prawidłowym połączeniu z Internetem kasa powinna wysłać dane i przestać wyświetlać ikonkę koperty maksymalnie po upływie dwóch godzin.
Aby przyśpieszyć ten proces jeśli kasa po podłączeniu komunikacji z Internetem dalej wyświetla ten komunikat można wysłać dane na żądanie użytkownika korzystając z funkcji w MENU03180104 lub po zaprogramowaniu klawisza skrótu tą funkcją: MENU06F_(wybrany klawisz skrótu)0419.
WAŻNE:
Zalecane jest zaprogramowanie pod klawiszem skrótu funkcji WYŚLIJ DANE ponieważ w prosty i szybki sposób można sprawdzić czy wszystkie dane zostały wysłane i po ponownym włączeniu kasy w następnym dniu nie pojawi się komunikat DANE NIE WYSŁANE a następnie ikonka koperty.

6.Raport fiskalny dobowy

Kolejny Raport fiskalny dobowy (również w trybie niefiskalnym) może być wykonany po upływie 1 minuty od ostatniego. Dotyczy to również daty i czasu w procesie fiskalizacji ( 1 minuta po ostatnim Raporcie fiskalnym dobowym wykonanym w trybie niefiskalnym).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl