Co wybrać? Kasę czy drukarkę fiskalną

Co wybrać? Kasę czy drukarkę fiskalną

Drukarka czy kasa fiskalna?!


Zastanawiasz się co wybrać, czy kasę fiskalną czy jednak drukarkę fiskalną?

Dla kogo jest kasa fiskalna?

Dla przedsiębiorcy, najczęściej detalicznego, dla którego ograniczona ilość pamięci PLU (PLU (Price look-up codes) są to kody identyfikujące dany towar lub usługę, który posiadamy w bazie towarowej) nie jest problemem. Np. dla kasy Elzab k10 limit PLU wynosi 5000 pozycji a dla kasy Aclas KOS ON to 3000.
Dodatkowo główną różnicą miedzy drukarką a kasą jest to, że kasa jest urządzeniem samodzielnym, autonomicznym. Co to znaczy? Kasa fiskalna nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu do wystawienia paragonu i w związku z tym nie wystąpi sytuacja w której trzeba wystawić paragon a komputer nie działa.

Dla kogo jest drukarka fiskalna?

Najczęściej dla przedsiębiorców, zajmujących się sprzedażą w większych ilościach, korzystających z programów magazynowych (np. insert GT). Drukarka fiskalna nie jest urządzeniem samodzielnym, do swojego działania wymaga dodatkowego sprzętu komputerowego do obsługi programu magazynowego (komputer, tablet itd). Większość modeli ma możliwość wystawiania faktur.

 

Zalety kasy

Niższa cena, kasy fiskalne są tańsze w zakupie i dodatkowo nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt ani oprogramowanie.

Mobilność, przykładowo kasa ELZAB K10 jest trochę większa niż przeciętny terminal płatniczy, posiada zasilanie akumulatorowe oraz ekran dotykowy.

Samodzielność, nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowania ani sprzętu.

 

Zalety drukarki fiskalnej

Dużo większa pamięć PLU, (przykładowo drukarka ELZAB D10 ma pamięć na 300.000 pozycji a kasa ELZAB K10 ma miejsce na 5000 pozycji)

Łatwość wystawiania faktur

Obsługa programów magazynowych

Rozbudowane statystyki sprzedaży, łatwe do przetworzenia, nawet w przypadku posiadania filii i oddziałów

Łatwa edycja bazy towarowej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl